GERİDE BIRAKTIĞIM 40 SENE VE YENİ BİR GÜNE MERHABA

photo3

Yeni bir güne sizlerle birlikte merhaba demek istedi içim. Hatta kollarımı yanlara açıp, kanatlarım varmışcasına kalbimi de açarak hayatı kucaklamak istedim. Atalyöye geldim. Müziği açtım. İçim içime sığmıyordu. Bir yandan evrenin enerjisi (yarın ay tutulması gerçekleşecek ve duyguların çok yoğun olduğu günlerdeyiz) bir yandan benim enerjim senkron gidiyordu adeta. Duygularımın dorukta olduğu şu anda bu yazımı sizlerle paylaşmak istedim.

1,466 kez okundu

Devamı»

DUYGU AĞACI

cocuk

Son üç gündür kızımla inanılmaz bir iletişim içerisindeyiz. Yoga hocam Didi Uttama ile yaptığım bir konuşmada bana çocuklarının söylediklerine kulak ver demişti. Bu söylediği kulağıma küpe oldu ve Lal ile olan konuşmalarımıza daha dikkat etmeye başladım.

630 kez okundu

Devamı»

2010 Sana Veda Ederken

Kızıma bir ödev vermişler; 2010 yılında sizi en çok ne etkiledi? diye. Kızım bana sorduğunda 2010 yılını düşündüm. Sonlar ve başlangıçlar ile dolu bir sene. Bir seneyi herhalde hiç bu kadar derin, yoğun, anlamlı yaşamamıştım.

Öncelikle kendimi kocaman alkışlamak istiyorum. Neden mi? Kendime inandım, güvendim, sabrettim, cesaret ve istikrar gösterdim.

The Bucket List diye bir film var. Şimdi ya da Asla … Çok anlamlı bir film. Ben bu sene kendime “Şimdi ya da Asla” dedim. Kendi içime bir yolculuk yaptım ve yapıyorum.

283 kez okundu

Devamı»

Affetmek

Kalp yara alırsa ne oluyor? Kalp bir daha öyle bir olay yaşamamak için hemen kalkanlarını kaldırıyor, kendini güvenceye alıyor ve kapatıyor. Yaşanan o olay insanın zihninde yer ediniyor. Zihni o olay ile öyle meşgul oluyor ki, rüyalarına bile giriyor. Zihin senaryolar üretmeye başlıyor. Hatta bu senaryolar sadece kendi zihninde saklı kalmıyor aynı zamanda bunları başka insanlarla da paylaşmaya başlıyor. Diğer insanlardan bu senaryoya dahil olmalarını istiyor, destek bekliyor. Karşı tarafa öyle bir öfke beslemeye başlıyor ki, öfke bütün bedenini sarıyor. Öfkesinin ancak karşı tarafın canını acıtacağı zaman dineceğine inanıyor. Halbuki kendi canı bu zaman diliminde daha fazla acıyor. Kendine odaklanmak yerine başkasına odaklanıyor ve tüm hayat enerjisi kendi bedeninden akıp gidiyor.

769 kez okundu

Devamı»
© Copyright Kalpte Yaşamak - Semin Yalman Yılmaz Designed by Özge Kutal