Semin Yılmaz

1971 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Yunanistan ve Almanya’da tamamladı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra Emerson College’da Kitle İletişimi üzerine yüksek lisans yaptı. Çocuk programları yapımcılığı yaptıktan sonra 2004 yılında Çocuk Aklı Danışmanlık ve İletişim Şirketi’ni kurdu. 2009 yılında şirketi devredip iç sesini dinleyerek yeni bir yolculuğa kapılarını açtı.

Yoga ile 1999 yılında tanıştı. Kundalini Yoga eğitmeni olan Semin aynı zamanda çocuklarla yoga ve meditasyon üzerine eğitimler aldı. Radyo Voyage’da “Kalpte Yaşamak” adlı programı ile her Pazar kalbin derinliklerine yolculuğa çıkıyor.

“Ben kalbimi açtım ve sürecin benim için çalışmasına izin veriyorum. Her geçen gün kendi üzerimde yeni şeyler deneyimlemenin heyecanı içindeyim ve bunu insanlarla paylaşmaktan çok keyif alıyorum.”

 

Op. Dr. Oğuz Yılmaz

1972 yılında Mersin’de doğdu. Tarsus Amerikan Koleji’nin ardından Hacettepe Üniversitesi’nde İngilizce Tıp Fakültesi’ni 1995 yılında bitirdi. Florence Nightingale Hastanesi’nde Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanlığını 2002 yılında aldı. Son 10 yıldır Istanbul Memorial Hastanesi’nde Kalp ve Damar Cerrahı olarak çalışmaktadır. Bu süreçte İtalya, Avusturya ve İsveç’te kısa dönemlerde staj imkânı bulmuş, son olarak da 2007 yılında ABD’nde Mayo Clinic’te araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. Yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda dergi ve kitapta makaleleri yayınlanmış, kongrelerde bildiriler sunmuştur.

 

KALPTE YAŞAMAK

Kalpte yaşamak, kalbi hissetmek, kalpten konuşmak … Belki bu sözcükleri okuyorsunuz ve hatta bu ara çok duyuyorsunuz. Kelime olarak hoşunuza gidiyor veya “Artık yeter, her yerde de bunlar var” diyorsunuz. Peki size ciddi ciddi soruyoruz, siz hiç kalbinizin içine girdiniz mi?

Kalp gerçekte nedir? Sadece kan pompalayan bir organ mı? Binlerce yıldır sevginin, aşkın sembolü olan bu organ bu özelliğini nereden alıyor? Sadece bir sembol mü?

Kalpte yaşamak? Kalbini açmak? Ama önce kalbi tanımak…

Kendisini tamamen kalbe giden yolu bulmaya ve buldurmaya adamış, kalpte yaşamayı öğrenen, deneyimleten yoga eğitmeni Semin Yılmaz ile hayatını kalpleri tamir ederek kazanan, kalbi en yakından bilen, dokunan kalp cerrahı eşi Op. Dr. Oğuz Yılmaz’dan farklı bir deneyim.

 

0 kez okundu

© Copyright Kalpte Yaşamak - Semin Yalman Yılmaz Designed by Özge Kutal